Twoim problemem są rozległe żylaki kończyn dolnych i pragniesz się ich pozbyć, ale jednocześnie przerażają Cię procedury w trakcie zabiegów klasycznych (nacięcia, wyrywanie żył) lub przy procedurach termicznych (nakłucia środkiem znieczulającym). Jeśli tak to zabieg klejenia żylaków Venasel jest dla Ciebie stworzony.

System zamykania żylaków VenaSeal to nowoczesna małoinwazyjna metoda leczenia żylaków nie wymagająca znieczulenia oraz noszenia pończoch uciskowych umożliwiając pacjentom powrót do normalnej aktywności natychmiast po wykonanym zabiegu.

Zabieg klejenia żylaków na nogach w większości przypadków zastępuje metodę klasycznego, chirurgicznego ich usuwania. Przeprowadzany jest ambulatoryjnie, w warunkach komfortowych dla pacjenta. Procedurę klejenia żylaków na jednej nodze przeprowadza się średnio w ciągu 20-30 min, na obu nogach jednocześnie zwykle do 30-45 min. Zabiegi klejenia żylaków kończyn dolnych wykonywane są w Holimed zawsze pod kontrolą USG. Taki sposób przeprowadzania zabiegów na żylakach zapewnia precyzję, dobrą kontrolę i łatwe, niechirurgiczne (bez cięć) dojście do naczynia. Procedura klejenia, poza pojedynczym punktowym znieczuleniem w miejscu przezskórnego dojścia do żylaka, nie wymaga znieczulenia.

Klej firmy Medtronic użyty w systemie VenaSeal wykorzystuje zasadę działania klejów tkankowych z grupy cyjanoakrylatów. Jest medycznym klejem przeznaczonym do bezpiecznego zastosowania wewnątrznaczyniowego, który usprawnia przepływ krwi poprzez zamknięcie zmienionej chorobowo żyły. System dostarcza niewielkie ilości kleju medycznego do chorej żyły, następnie klej powoduje jej zasklepienie, a przepływ krwi jest przekierowany do pobliskich, zdrowych żył.

W Klinice Holi-Med dostęp do naczynia żylnego uzyskujemy przy pomocy wyjątkowo delikatnych zestawów do nakłuć skóry. Skóra po zabiegu pozostaje bez szpecących blizn, co ma duże znacznie dla pozabiegowej estetyki nogi. Klej podawany jest przy pomocy specjalnie skalibrowanych dozowników o wyglądzie pistoletu. Ten sposób aplikacji kleju zapewnia należytą precyzję i bezpieczeństwo pacjenta w czasie zabiegu.

  • mała inwazyjność wykonywanej procedury (bez znieczulenia miejscowego)
  • krótki czas trwania procedury, po której pacjent opuszcza gabinet i wraca natychmiast do codziennych obowiązków (nie jest wymagane zwolnienie z pracy)
  •  brak konieczności stosowania pończoch uciskowych w okresie pozabiegowym
  • znikome ryzyko przebarwień na skórze
  • możliwość przeprowadzania zabiegów na dwóch nogach jednocześnie
  • wysoka skuteczność przy zamykaniu dużych pni żylnych i żylaków, których średnica przekracza 10 mm 
  • wyjątkowo wysoka skuteczność zabiegu (wg badania VeClose w obserwacji 12-miesięcznej pełne zamknięcie zamykanego pnia żylnego jest na poziomie 97.2%, po 24 miesiącach 94.3%)

Przed zabiegiem konieczna jest wizyta kwalifikacyjna u chirurga naczyniowego. Specjalista na podstawie wywiadu oraz badań decyduje o tym, czy można przeprowadzić zabieg oraz szczegółowo omówi jego przebieg. Podczas spotkania ze specjalistą należy powiedzieć lekarzowi o przebytych chorobach oraz przyjmowanych lekach.

Do podstawowych przeciwwskazań należą:

  • uczulenie na cyjanoakryl,
  • kręty i bardzo powierzchowny przebieg naczyń uniemożliwiający wprowadzenie sytemu VenaSeal do ich światła,
  • zrosty w żyłach (po wcześniejszych zabiegach)- oceniane podczas kwalifikacyjnego badania USG,
  • zakrzepica żył powierzchownych i głębokich żył kończyn dolnych,
  • niedrożność , agenezja żył głębokich kończyn dolnych (poszerzone żyły układu powierzchownego są wówczas jedyna drogą odpływu krwi z kończyny),
  • ciąża i okres karmienia piersią.
  • Jedna kończyna dolna 7000 PLN
  • Dwie kończyny dolne 9000 – 10000 PLN

W cenę zabiegu jest wliczona wizyta kontrolna


Lekarze