V-Laser – usuwanie żylaków i pajączków
Strona główna / Żylaki / V-Laser – usuwanie żylaków i pajączków
V-Laser to kompletne rozwiązanie dla redukcji zmian naczyniowych, zmian pigmentowych oraz odmładzania skóry. V-laser to obecnie najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser w swojej klasie. Urządzenie to służy do usuwania bardzo zróżnicowanych problemów naczyniowych. Wszechstronność zastosowań i moc V-lasera pozwalają na terapię dużo szerszej gamy patologii naczyniowej, niż zapewniały to dotychczas stosowane lasery.
V-LASER jest długo impulsowym laserem typu Nd:YAG KTP przeznaczonym do szerokiego stosowania w zabiegach zamykania naczyń oraz usuwania zmian pigmentowych skóry i naskórka. O wyjątkowości urządzenia decyduje również innowacyjna technologia chłodzenia, która zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo i komfort w trakcie wykonywania zabiegu. Ciągłe chłodzenie skraca czas rekonwalescencji oraz minimalizuje ryzyko powikłań, zaś efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.
Główne zalety lasera- to dwie dostępne długości fali:
Laser Nd:YAG 1064 nm z długim impulsem.
Promieniowanie to charakteryzuje się głębokim wnikaniem i niskim współczynnikiem absorpcji w hemoglobinie i melaninie. Ta długość fali przeznaczona jest głównie do zamykania grubszych naczyń na nogach i średnich naczyń na twarzy.
Laser KTP 532 nm z długim impulsem.
Promieniowanie to charakteryzuje się płytkim wnikaniem w skórę i wysokim współczynnikiem absorpcji w hemoglobinie oraz melaninie. Ta długość fali przeznaczona jest głównie do zabiegów zamykania cienkich naczyń i rumienia oraz do zabiegów usuwania zmian pigmentowych.
Laser Nd:YAG 1064 nm z trybem Genesis .
Promieniowanie to charakteryzuje się stosunkowo krótkim czasem trwania impulsu (300 us) i przeznaczone jest do stymulacji termicznej fibroblastów i neokolagenezy. Rezultatem takiego oddziaływania jest odmłodzenie i rewitalizacja skory. Główne zastosowanie, to redukcja zmarszczek i porów oraz poprawa tekstury skóry.
Zmiany Naczyniowe:
- pajączki, teleangiektazje, poszerzone żyłki, poszerzenie żylaków
- trądzik różowaty
- rumień
- naczyniaki płaskie
- brodawki
- plamy rubinowe
Zmiany pigmentowe:
- Plamy soczewicowate
- hiperpigmentacje
- piegi
- melazma
- PIH
- przebarwienia połączone z rumieniem
Odmładzanie skóry:
- Stymulacja kolagenu,
- wyrównywanie kolorytu skóry,
- poprawa tekstury skóry,
- redukcja porów i zmarszczek
W tym zabiegu elementami usuwanymi są naczynia krwionośne. Energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę). Zamieniona na ciepło podnosi temperaturę krwi. Ten proces koaguluje i niszczy ścianę naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane przez organizm. Terapia może składać się z kilku zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy (zazwyczaj 1-5 zabiegów). Spodziewanych efektów należy oczekiwać w okresie od kilku dni do kliku tygodni. Zabiegi powtarza się w odstępach 3-6 tygodniowych.
Wykonując zabieg lekarz przesuwa głowicę lasera nad powierzchnią skóry, pomiędzy skórą a szafirowym szkiełkiem chłodzącym skórę jest warstwa żelu zabezpieczająca skórę pacjenta. Pacjent odczuwa w tym czasie szczypanie. Każda skóra reaguje na zabieg bardzo indywidualnie. Reakcją naturalną jest wystąpienie lekkiego zaczerwienienia, a następnie mikro – strupków które utrzymują się od 2-3 tygodni. Zabieg zajmuje średnio 15-60 minut (w zależności od zakresu zabiegu) i nie wymaga okresu rekonwalescencji.
- na 2 tygodnie przed zabiegiem należy unikać przyjmowania witaminy A oraz ziół (w szczególności dziurawiec, pokrzywa, bratek, czystek, skrzyp polny )
- na 6 miesięcy przed zabiegiem nie należy przyjmować doustnych retinoidów
- na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania retinoidów miejscowych
- zabieg może być wykonany minimum po 2 tygodniach od wyleczenia wirusa opryszczki
- na 2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać wykonywania zabiegów złuszczających zarówno mechanicznych, jak i chemicznych
- przed zabiegiem skóra nie może być podrażniona
- Na 2 tygodnie po zabiegu należy zaprzestać wykonywania zabiegów złuszczających zarówno mechanicznych, jak i chemicznych
- Na 3 dni po zabiegu należy unikać rozgrzewania skóry. W tym czasie należy zaprzestać korzystania z sauny, gorących kąpieli
- Nie należy zdrapywać złuszczającej się skóry i strupków
- Na kilka dni po zabiegu należy zachować wysoką higienę skóry oraz unikać basenu
- Na 4 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać. Należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF 50
- Do momentu zniknięcia podrażnienia po zabiegu należy mocno chłodzić oraz nawilżać skórę preparatami takimi jak żele chłodzące, Alantan Plus, Solcoseryl, Linoderm Plus
W przypadku zmian naczyniowych kończyn dolnych zabieg poprzedzony jest konsultacją flebologiczną z badaniem USG 250 – 300 PLN
- Pojedynczy pajączek (200 PLN)
- Nogi – jeden zabieg (700-1200 PLN)
- Kostki i okolice stopy (400-600 PLN)
- Skrzydełka nosa (300-500 PLN)
- Policzki (500-700 PLN)
- Twarz (600-800 PLN)
- Dekolt (600-800 PLN)
Lekarze
Lek. Paweł Juza
Lek. Piotr Juza
Godziny otwarcia
Poniedziałek | 07:30 - 18:00 |
Wtorek | 07:30 - 18:00 |
Środa | 07:30 - 18:00 |
Czwartek | 07:30 - 18:00 |
Piątek | 07:30 - 18:00 |
Sobota | Nieczynne |
Niedziela | Nieczynne |