VENASEAL-system klejenia żylaków

    

 

System zamykania żylaków VenaSeal to nowoczesna małoinwazyjna metoda leczenia żylaków nie wymagająca znieczulenia  oraz noszenia pończoch uciskowych umożliwiając pacjentom powrót do normalnej aktywności natychmiast po wykonanym zabiegu.

Zabieg klejenia żylaków na nogach w większości przypadków zastępuje metodę klasycznego, chirurgicznego ich usuwania. Przeprowadzany jest ambulatoryjnie, w warunkach komfortowych dla pacjenta. Procedurę klejenia żylaków na jednej nodze przeprowadza się średnio w ciągu 20-30 min., na obu nogach jednocześnie zwykle do 30-45 min. Zabiegi klejenia żylaków kończyn dolnych wykonywane są w Klinice Holi-Med  zawsze pod kontrolą USG . Taki sposób przeprowadzania zabiegów na żylakach zapewnia precyzję, dobrą kontrolę i łatwe, niechirurgiczne (bez cięć) dojście do naczynia. Procedura klejenia, poza punktowym znieczuleniem w miejscu przezskórnego dojścia do żylaka, nie wymaga znieczulenia.

Czym jest klej sytemu VENASEAL

Klej firmy Medtronic użyty w  systemie VenaSeal wykorzystuje zasadę działania klejów tkankowych z grupy cyjanoakrylatów. Jest  medycznym klejem przeznaczonym do bezpiecznego zastosowania wewnątrznaczyniowego,  który usprawnia przepływ krwi poprzez  zamknięcie zmienionej chorobowo żyły. System dostarcza niewielkie ilości kleju medycznego do chorej żyły, następnie klej powoduje jej zasklepienie, a przepływ krwi jest przekierowany do pobliskich, zdrowych żył.

Jak wprowadzamy klej do zmienionej chorobowo żyły

W Klinice Holi-Med  dostęp do naczynia żylnego uzyskujemy przy pomocy wyjątkowo delikatnych zestawów do nakłuć skóry. Skóra po zabiegu pozostaje bez szpecących blizn, co ma duże znacznie dla pozabiegowej estetyki nogi. Klej podawany jest przy pomocy specjalnie skalibrowanych dozowników o wyglądzie pistoletu. Ten sposób aplikacji kleju zapewnia należytą precyzję i bezpieczeństwo pacjenta w czasie zabiegu.

  

Podstawowe zalety metody klejenia żylaków kończyn dolnych to:

  • mała inwazyjność wykonywanej procedury (bez znieczulenia tumescencyjnego)
  • krótki czas trwania procedury, po której pacjent opuszcza Klinikę i wraca natychmiast do codziennych obowiązków (nie jest wymagane zwolnienie z pracy)
  •  brak konieczności stosowania pończoch uciskowych w okresie pozabiegowym
  • małe ryzyko przebarwień na skórze
  • możliwość przeprowadzania zabiegów na dwóch nogach jednocześnie
  • wysoka skuteczność przy zamykaniu dużych pni żylnych i żylaków, których średnica przekracza 10 mm 
  • wyjątkowo wysoka skuteczność zabiegu (wg badania VeClose w obserwacji 12-miesięcznej pełne zamknięcie zamykanego pnia żylnego jest na poziomie 97.2%, po 24 miesiącach 94.3%)