SensoplastykaPlastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw – plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka… Sensoplastyka wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku.
Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.
Na zajęciach poznamy niecodzienne techniki plastyczne z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Cały warsztat oparty jest na ekologicznych i biodegradowalnych materiałach plastycznych, które przygotowuje się z łatwo dostępnych artykułów spożywczych. Dzięki temu mamy pewność, że wykorzystywane materiały są w pełni bezpieczne dla dzieci. 

Dzięki kolorowej stymulacji wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci:

  • wspomagamy budowanie świadomości ciała i przestrzeni,
  • dbamy o usprawnienie ruchowe,
  • wspieramy rozwój zmysłów,
  • wpływamy na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
  • poprzez wspólne działania pogłębimy kontakt emocjonalny z dziećmi – budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.