Metody leczenia

W naszym Centrum Medycznym panuje zasada holistycznego podejścia do problemu, z którym zgłasza się pacjent. Tak więc wybieramy taki sposób terapii aby usunąć lub zmniejszyć nie tylko dolegliwości związane z żylakami( obrzęk, ból, uczucie ciężkości, przebarwienia, owrzodzenia), ale także staramy się osiągnąć maksymalnie korzystny efekt kosmetyczny naszych zabiegów co jest istotną sprawą w utrzymaniu dobrego samopoczucia pacjenta w kontaktach i relacjach międzyludzkich. W związku z tym nie stosujemy w naszym leczeniu żadnych metod chirurgicznych związanych z użyciem skalpela i tym samym z tworzeniem się w okresie gojenia blizn.

W Centrum Medycznym Holi-Med. stosujemy skojarzone leczenie żylaków łącząc różne nowoczesne metody leczenia zabiegowego, które wzajemnie się uzupełniają:

1. VenaSeal - Klej tkankowy  to najnowocześniejsza technika zamykania  żylaków kończyn dolnych. Specjalny  klej tkankowy podawany jest do światła żylaków co powoduje ich natychmiastowe zamknięcie. Ten sposób leczenia nie wymaga żadnego znieczulenia. Więcej w zakładce leczenie żylaków.

2. Laser wewnątrzżylny  (EVLT)- z wykorzystaniem laserowego włókna radialnego 1470nm. Małoinwazyjna najnowsza technika leczenia z  zastosowaniem nowoczesnego włókna radialnego podnoszącego skuteczność leczenia i bezpieczeństwo zabiegu. Wymaga znieczulenia tumescencyjnego ( wzdłuż  zamykanej żyły). Nie wymaga znieczulenia ogólnego oraz nadoponowego. Więcej w zakładce leczenie żylaków.

3. EVRF- jest nowoczesną wenątrznaczyniową metodą leczenia polegającą na termoablacji radiowej. Urządzenie emituje prąd o częstotliwości ok. 460 KHz i mocy od 2 do 25 W co powoduje wzrost temperatury wewnątrz żyły do około 85-90 stopni Celsjusza. Uwolniona w ten sposób energia cieplna obkurcza naczynie żylne, doprowadzając do jego zamknięcia. Zabieg jest przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu  co czyni go niebolesnym. Zabieg przeprowadza się z nakłucia zyły co zapewnia doskonały efekt kosmetyczny: brak blizn!  

4. SKLEROTERAPIA - Skleroterapia jest bardzo powszechną metodą leczenia żylaków. Jej wielką zaletą jest również możliwość przeprowadzenia zabiegu ambulatoryjnie, tzn. nie jest wymagany pobyt w szpitalu, co skraca czas leczenia do około 1-2 godzin, a pacjent może być uruchomiony bezpośrednio po zabiegu. Metoda ta nie wymaga znieczulenia. Skleroterapia polega na wprowadzeniu do żylaka za pomocą strzykawki środka obliterującego.

5. IPL + RF- Nowoczesna metoda leczenia drobnych żylaków położonych powierzchownie oraz pajączków żylnych. Generator intensywnych pulsów światła wytwarza pulsy światła w zakresie fal 460 do 1200nm. Pulsy światła absorbowane są przez 
hemoglobinę krwinek czerwonych znajdujących się w chorych naczyniach co doprowadza do ich koagulacji i zamknięcia.